Bytosti Q jsou – alespoň z hlediska smrtelníků – všemocné a nesmrtelné. Jeden Q, kterého Voyager náhodou nalezne uvězněného v jádru komety, se však tak trochu vymyká z konceptu: nesmrtelnost už ho nebaví a přeje si zemřít. Rád by spáchal sebevraždu, ale ostatní Q mu to nechtějí dovolit.

