Epizody a filmy Star Trek


"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

"Star Trek: Deep Space Nine", 6. řada (1997-1998)


A time to stand

(A time to stand)
Premiéra: 29.09.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
A time to stand 

Tři měsíce uplynuly ode dne, kdy se posádka kapitána Siska evakuovala z DS9. Hvězdná flotila vede otevřenou válku s dominionsko-cardassijským uskupením a Kira Nerys se snaží zajistit rovná práva Bajoranů na okupované stanici.
Sisko je zbaven velení Defiantu a dostane nový úkol: na palubě ukořistěné jem'hadarské lodi musí tajně proniknout na území Dominionu a zničit hlavní sklad ketracelu v Alfa kvadrantu.

 

Rocks and shoals

(Rocks and shoals)
Premiéra: 06.10.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51107.2
Rocks and shoals 

Siskova loď po úspě?ném splnění úkolu uvízla na území Dominionu - sedmnáct let, dva měsíce a tři dny cesty daleko od nejbli??í základny Flotily. Na útěku před jem'hadarskou hlídkou se chce Sisko ukrýt v nedaleké mlhovině, ale ztroskotá na planetě, která se v mlhovině skrývá. Na té?e planetě u? ale nějaký čas ?ijí Jem'Hadarové z jiné havarované lodi - a pomalu jim docházejí zásoby ketracelu.

 

Sons and daughters

(Sons and daughters)
Premiéra: 16.10.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Sons and daughters 

Martok vezme na Rotarran nové rekruty, aby doplnil chybějící členy posádky. Worf ke své hrůze mezi rekruty spatří někoho, koho by tam v žádném případě neočekával: svého pacifistického syna Alexandra, který by měl správně být na Zemi u svých nevlastních prarodičů. Alexandr se však nemá k tomu, aby otci svou přítomnost vysvětlil; vlastně se k Worfovi a jeho rodu vůbec nechce znát.

 

Behind the lines

(Behind the lines)
Premiéra: 20.10.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51149.5
Behind the lines 

Kira s Odem, Romem a Jakem Siskem zakládají na DS9 odbojovou skupinu. Kira však se znepokojením sleduje, že Odo se stále více přiklání na stranu Dominionu - či spíše na stranu Zakladatelky, která velí operacím Dominionu v Alfa kvadrantu.
Mezitím na Základně 375: Sisko je převelen do štábu a Jadzia po něm přebírá velení Defiantu. Jejím prvním úkolem je zničit špionážní senzorovou stanici Dominionu.

 

Favor the bold

(Favor the bold)
Premiéra: 27.10.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Favor the bold 

Vítězství ve válce se přiklání na stranu dominionsko-cardassijské aliance. Kiřin odboj na DS9 selhal a minové pole, které brání Alfa kvadrant před přívalem hlavních dominionských sil, má padnout každým dnem. Je nejvyšší čas, aby Flotila podnikla rozhodující útok a pokusila se znovu převzít DS9. Je to odvážný a zoufalý podnik, ale naději na úspěch má - vždyť Štěstěna prý přeje odvážným.

 

Sacrifice of angels

(Sacrifice of angels)
Premiéra: 03.11.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Sacrifice of angels 

Boj o znovudobytí DS9 započal. Zatímco spojené síly Federace a Klingonů se probíjejí dominionskými liniemi, na stanici probíhají horečné přípravy k likvidaci minového pole.
Sisko se pokouší probít s Defiantem skrz nepřátelské linie a dostat se ke stanici. Co ale zmůže jedna malá loď proti flotile, která čeká na opačné straně červí díry?

 

You are cordially invited

(You are cordially invited)
Premiéra: 10.11.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51247.5
You are cordially invited 

Válka stále zuří, ale jedna bitva už byla úspěšně vybojována: Hvězdná flotila znovu obsadila DS9. Kapitán Sisko se znovu ujal svého úřadu a oslavy osvobození jsou v plném proudu. A chystá se ještě jeden obřad - Jadzia Dax a Worf se budou brát. Pokud se ovšem dokáží dohodnout na tom, kdy, kde a jakým způsobem se vlastně chtějí vzít.

 

Resurrection

(Resurrection)
Premiéra: 07.11.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Resurrection 

Na stanici se materializuje skutečně nečekaný návštěvník: Bareil Antos, dávno mrtvý milenec plukovníka Kiry. Nově příchozí Bareil je ovšem ze zrcadlového vesmíru - z paralelního světa, v němž není svatým mužem a církevním hodnostářem, ale zlodějem a psancem. Je úplně jiný než starý Bareil, ale právě tak okouzlující, jako býval on. Alespoň v očích Kiry Nerys.

 

Statistical probabilities

(Statistical probabilities)
Premiéra: 24.11.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Statistical probabilities 

Doktor Bashir začne na žádost Hvězdné flotily pracovat se skupinou mimořádně nadaných, ale také mimořádně výstředních genetických mutantů. Jak už je u nelegálně geneticky upravených jedinců obvyklé, nejsou schopni normálního života a jejich vyjímečný potenciál proto leží ladem. Bashir uvěří, že pro své svěřence může najít uplatnění a dát jim tak nový smysl existence. Zapomene však, že velké mozky bývají nevypočitatelné...

 

The magnificent Ferengi

(The magnificent Ferengi)
Premiéra: 01.01.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The magnificent Ferengi 

Quarkova matka Ishka byla během jedné ze svých obchodních cest unesena Dominionem a její milenec Zek žádá po Quarkovi, aby se ji vydal zachránit. Samozřejmě ne zadarmo: ve hře je pěkná kulatá sumička padesáti - pardon, dvaceti - prutů latinia. Dá se však vůbec mezi Ferengy najít komando ostřílených profesionálů, kteří by se mohli postavit Jem'Hadarům... a ještě zůstat naživu?

 

Waltz

(Waltz)
Premiéra: 08.01.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51413.6
Waltz 

Sisko doprovází nervově zhrouceného Dukata k soudu na Základnu 621, kde se má bývalý cardassianský vůdce zodpovídat z válečných zločinů. Jejich loď USS Honshu je však zničena Cardassiany a oba staří nepřátelé uvíznou v jeskyni na nehostinné planetě. Sisko má opravdu chmurné vyhlídky: nachází se v péči pološíleného Cardassiana, kterému se nedalo věřit ani v době, kdy byl ještě zcela svéprávný.

 

Who mourns for Morn

(Who mourns for Morn)
Premiéra: 04.02.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Who mourns for Morn 

Mornova nenadálá smrt zaskočí všechny návštěvníky Quarkova baru, nejvíc však samotného Quarka, který zjistí, že mu věrný štamgast odkázal veškerý majetek: zásilku nahnilé livanijské řepy, vanu na bahenní koupele (s bahnem a exmanželkou) - a pár velmi netrpělivých věřitelů.

 

Far beyond the stars

(Far beyond the stars)
Premiéra: 11.02.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Far beyond the stars 

Píše se rok 1953 a sci-fi autor Benny Russell si v náhlém záblesku jasnozřivosti vysní fantastický příběh kapitána Bena Siska, velitele vzdálené vesmírné stanice. Benny však nemůže počítat s tím, že by se mu podařilo novou povídku vydat. Jsou padesátá léta a kapitán Benjamin Sisko má z hlediska vydavatele jednu dosti zásadní chybu: je to černoch.

 

One little ship

(One little ship)
Premiéra: 18.02.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51474.2
One little ship 

Defiant zkoumá zvláštní subprostorovu anomálii, která smršťuje vazby mezi atomy všeho, co do ní vstoupí. Když Bashir, Dax a O'Brien vletí runaboutem do anomálie, aby tento zmenšovací efekt vyzkoušeli sami na sobě, Defiant je překvapen a zajat Jem'Hadary. Situace je celkem beznadějná: útočníků je těžká přesila a jedinou naději na znovuzískání vlády nad lodí představuje šest a půl centimetru dlouhý runabout.

 

Honor among thieves

(Honor among thieves)
Premiéra: 25.02.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Honor among thieves 

O'Brien na žádost tajné služby Flotily infiltroval jednu z buněk Orionského syndikátu. Díky svým schopnostem a srdečné povaze si brzy získá přátelství samotného Liama Bilbyho, šéfa místní buňky, který jej naverbuje a zaručí se za něj u nadřízených. O'Brien postupem času zjišťuje, že gangster Bilby je v jádru velmi příjemný a zásadový muž - jaká škoda, že jej bude muset zradit!

 

Change of heart

(Change of heart)
Premiéra: 04.03.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51597.2
Change of heart 

Cardassianskému dvojitému agentovi Lasaranovi hrozí prozrazení; žádá proto okamžitou evakuaci a výměnou nabízí údaje o rozmístění Podvrženců v Alfa kvadrantu. Worf a Jadzia budou muset projít desítky kilometrů džunglí planety Soukara, vyzvednout Lasarana a vrátit se k runaboutu - a přitom zůstat nepovšimnuti dominionskými senzory a hlídkami Jem'Hadarů.

 

Wrongs darker than death or night

(Wrongs darker than death or night)
Premiéra: 01.04.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Wrongs darker than death or night 

Kira si zrovna připomíná nedožité šedesátiny své matky, když dostane zprávu od gula Dukata. Dukat Kiře tvrdí, že její matka byla za Okupace jeho milenkou. Kira se s Dukatovým tvrzením nemůže vyrovnat - využije tedy Orb času k cestě do minulosti, aby si ověřila pravdu přímo na místě. Naskytne se jí však velmi lákavá šance změnit historii.

 

Inquisition

(Inquisition)
Premiéra: 08.04.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Inquisition 

Na stanici přichází důstojník Sloan z oddělení vnitřních záležitostí Hvězdné flotily, aby zde pátral po dominionských kolaborantech. Tvrdí, že některý z důstojníků je zrádce, který předává Dominionu tajné informace. Pátrání se rozbíhá a kruh se pomalu zužuje - kolem doktora Bashira.

 

In the pale moonlight

(In the pale moonlight)
Premiéra: 15.04.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: 51721.3
In the pale moonlight 

Válka s Dominionem si týden co týden žádá další a další krvavé oběti. Síly obou stran jsou vyrovnané a kapitán Sisko si uvědomuje, že je jen jeden způsob, jak přiklonit vítězství na stranu Federace: zatáhnout do války dosud neutrální Romulanské impérium. Jak daleko ale bude muset zajít, aby se jeho plán naplnil?

 

His way

(His way)
Premiéra: 22.04.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
His way 

Odo se trápí svým vztahem ke Kiře. Nemá odvahu k tomu, aby se vyslovil - a tak jen tiše stojí stranou a vyčkává. Vše změní až setkání s nezvyklým simulátorovým programem z arzenálu doktora Bashira. Vic Fontaine není jen tak obyčejný barový zpěvák, ale také skvělý psycholog, učitel společenského chování a kromobyčejně schopný dohazovač.

 

The reckoning

(The reckoning)
Premiéra: 29.04.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The reckoning 

V ruinách B'haly je nalezena třicet tisíc let stará kamenná deska s nápisy ve staré bajorštině, adresovaná samotnému Vyslanci. Ze značně kusého a neúplného překladu vyplývá, že se blíží nějaká významná událost související s Proroky. Chystá se Účtování - a ať už to znamená cokoliv, rozhodne to osud Bajoru na příštích tisíc let.

 

Valiant

(Valiant)
Premiéra: 06.05.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Valiant 

Nog a Jake cestují runaboutem na návštěvu na Ferenginar a připletou se do cesty letce Jem'Hadarů. Před jistou smrtí je zachrání USS Valiant - sesterská loď Defiantu. Ukáže se však, že si záchranou příliš nepolepšili: všichni velící důstojníci Valiantu jsou mrtví a loď je řízená jednotkou bojovně naladěných kadetů.

 

Profit and lace

(Profit and lace)
Premiéra: 13.05.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Profit and lace 

Protože nagus Zek podporoval právo žen na oblečení a vytváření zisku, byl odvolán. Teď se Zek snaží získat na svou stranu členy ferengské obchodní komory a na příkladu Quarkovy matky Ishky jim vysvětlit, že myšlenka ženských práv je pro Ferenginar vlastně velice výhodná. Ishka však Quarkovou vinou dostane infarkt a Quark ji musí nahradit - to znamená, vydávat se za ženu...

 

Time's orphan

(Time's orphan)
Premiéra: 20.05.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Time's orphan 

Malá Molly O'Brienová je s rodiči na výletě na Golaně. Zatoulá se do jeskyně, kde náhodou spadne do časového portálu a je vržena tři sta let do minulosti. Podaří se ji lokalizovat a transportovat zpět; vinou nevyhnutelné odchylky však mezitím zestárla o deset let. Deset let, které strávila sama na neobydlené planetě...

 

The sound of her voice

(The sound of her voice)
Premiéra: 10.07.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The sound of her voice 

DS9 zachytí nouzový signál od kapitána Lisy Cusakové, trosečníka z lodi USS Olympia, která byla zničena, když se vracela z osmileté průzkumné mise. Defiant se neprodleně vydává na záchrannou výpravu a O'Brienovi se během cesty podaří navázat s Cusakovou obousměrné spojení. Začíná závod o život.

 

Tears of the Prophets

(Tears of the Prophets)
Premiéra: 17.07.1998
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Tears of the Prophets 

Na stanici se slaví každoroční bajoranský Festival vděčnosti. Ne každý má ale na oslavy pomyšlení: chystá se ofenzíva proti Dominionu. Prvním krokem má být obsazení cardassianské soustavy Chin'toka. Sisko přijímá velení útočné flotily - nedbaje naléhavého varování Proroků, aby neopouštěl Bajor.

 
 

"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

 


domů  |  nahoru  |   ]