Epizody a filmy Star Trek


"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

"Star Trek: Deep Space Nine", 5. řada (1996-1997)


Apocalypse rising

(Apocalypse rising)
Premiéra: 30.09.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Apocalypse rising 

Sisko, O'Brien, Odo a Worf se v převlečení za Klingony pokoušejí proniknout na klingonskou základnu Ty'Gokor, aby před zraky Klingonů odhalili skutečnost, že kancléř Gowron je dominionský podvrženec. Jejich naděje na úspěch není velká - a jejich naděje na přežití je ještě menší.

 

The ship

(The ship)
Premiéra: 07.10.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50049.3
The ship 

Během geologického průzkumu v Gama kvadrantu se Siskova výprava stane svědky ztroskotání jem'hadarské lodi na planetě Torga IV. Sisko chce vrak získat pro Hvězdnou flotilu; vzápětí však na Torgu dorazí komando Jem'Hadarů, které vede mladá a velice úlisná Vorta jménem Kilana. Na ztroskotané lodi se zjevně nachází něco, o co má Dominion eminentní zájem.

 

Looking for par'Mach in all the wrong places

(Looking for par'Mach in all the wrong places)
Premiéra: 14.10.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Looking for par'Mach in all the wrong places 

Na stanici přicestuje Quarkova klingonská exmanželka Grilka, aby svého bývalého požádala o pomoc s rodinným účetnictvím. Worf si Grilky všimne a začne se jí dvořit; ta jej však - coby bezectného zrádce Říše - potupně odmítne. O Grilku má však zájem také Quark, a Worf se nakonec uvolí, že mu ji pomůže získat. Začne tedy Ferenga učit klingonským milostným rituálům - aniž by tušil, že zanedlouho se štěstí usměje i na něj samotného.

 

Nor the battle to the strong

(Nor the battle to the strong)
Premiéra: 21.10.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Nor the battle to the strong 

Doktor Bashir a Jake Sisko odbočí z naplánované trasy, aby pomohli zdravotníkům na kolonii Ajilon Prime, kde právě probíhají těžké pozemní boje s Klingony. Jake vítá příležitost nasbírat nějaký zajímavý materiál pro psaní. Přichází na scénu plný naivního nadšení, připraven hrát si na hrdinu - a netuší, že za okamžik okusí válku z první ruky.

 

The assignment

(The assignment)
Premiéra: 28.10.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The assignment 

Miles O'Brien jde uvítat svou manželku Keiko, která se právě vrací z botanické expedice do bajorských plamenných jeskyní. Čeká ho však nepříjemné překvapení: jeho žena jej odměřeně pozdraví a mezi čtyřma očima mu suše oznámí, že není jeho žena. A co hůř - pokud O'Brien nesplní každý její příkaz, Keiko zemře.

 

Trials and tribble-ations

(Trials and tribble-ations)
Premiéra: 04.11.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: 4523.7
Trials and tribble-ations 

Sisko a jeho lidé mají za úkol přepravit zpět na Bajor legendární Orb času, artefakt Proroků, který Cardassiané ukradli během okupace. Klingonský záškodník Darvin však Orb využije k tomu, aby se i s Defiantem přepravil do sto let vzdálené minulosti. Chce napravit svou někdejší chybu a změnit dějiny... tím, že zabije kapitána Kirka.

 

Let he who is without sin...

(Let he who is without sin...)
Premiéra: 11.11.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Let he who is without sin... 

Worf, Jadzia, Bashir, Leeta a Quark se vydávají na rekreační planetu Risa, aby zde strávili nádhernou dovolenou. Worf má však o nádherné dovolené poněkud jiné představy; změkčilá a požitkářská společnost Risy mu vůbec nesedí. A pak se seznámí s Pascalem Fullertonem, vůdcem Nových esencialistů - radikálního hnutí, které hlásá návrat k tradičním hodnotám společnosti.

 

Things past

(Things past)
Premiéra: 18.11.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Things past 

Sisko, Odo, Dax a Garak se runaboutem vracejí z Bajoru, kde se účastnili konference o cardassianské okupaci. Po zásahu výbojem plazmové bouře všichni upadnou do bezvědomí. Když se proberou, jsou zpátky na stanici - v době cardassianské okupace. Z tohoto světa nočních můr vede jen jediná cesta: přes vzpomínky konstábla Oda.

 

The ascent

(The ascent)
Premiéra: 25.11.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The ascent 

Odo veze Quarka na planetu Inferna Prime, kde má svědčit u soudu. Někdo však nemá zájem na tom, aby se Quark před soud dostal: nastražená bomba runabout vážně poškodí. Nouzové přistání na nehostinné planetě třídy L zanechá Quarka s Odem bez jídla, bez vybavení - a bez naděje na spojení s civilizací.

 

Rapture

(Rapture)
Premiéra: 30.12.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Rapture 

Žádost o přijetí Bajoru do Federace byla schválena. Kapitán Sisko však nemá čas oslavovat: věnuje veškeré volné chvíle pátrání po mýtickém bajorském městě B'hala, které údajně zmizelo před dvaceti tisíci lety. Zprvu se to zdá být jen neškodné archeologické poblouznění - ale pak kapitán opravdu B'Halu najde. A navíc začne být přesvědčen, že má schopnost spatřit budoucnost.

 

The darkness and the light

(The darkness and the light)
Premiéra: 06.01.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50416.2
The darkness and the light 

Někdo začne velmi promyšleně vraždit bývalé odbojáře ze Shakaarova hnutí - někdejší spolubojovníky a přátele majora Kiry. Pokaždé, když některý zemře, vrah pošle Kiře zprávu. Je zřejmé, že jde o pomstu. Zejména mezi Cardassiany jsou jistě stovky těch, kteří by měli důvod mstít se svým bývalým protivníkům...

 

The begotten

(The begotten)
Premiéra: 27.01.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The begotten 

Zatímco Kira se chystá porodit O'Brienovo dítě, Odo se Quarkovým prostřednictvím dostale ke zvláštní láhvi, v níž je uvězněn malý měňavec - novorozený tvor bez jakýchkoliv zkušeností, vyslaný z Dominionu do volného vesmíru právě tak, jako před mnoha lety Odo sám. Konstábl se rozhodne, že měňavce přijme za vlastního a vychová jej. Nemá však představu, jak náročný úkol si vytýčil.

 

For the uniform

(For the uniform)
Premiéra: 03.02.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50485.2
For the uniform 

Sisko se konečně dostal na stopu Michaela Eddingtona - svého bývalého velitele ostrahy, který zradil Hvězdnou flotilu a dal se k makistům. Jenže k tomu, aby dokázal Eddingtona polapit, schází Siskovi to nejdůležitější: schopnost použít proti nepříteli jeho vlastní zbraně.

 

In purgatory's shadow

(In purgatory's shadow)
Premiéra: 10.02.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
In purgatory's shadow 

Šifrovaný signál z Gama kvadrantu se ukáže být vzkazem od Garakova někdejšího nadřízeného Enabrana Taina, vůdce řádu Obsidiánů, který byl dva roky považován za mrtvého. A tam, kde přežil jeden, mohli přežít i ostatní. Worf a Garak se proto v runaboutu vydávají po stopě Tainova signálu...

 

By Inferno's light

(By Inferno's light)
Premiéra: 17.02.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50564.2
By Inferno's light 

Worf a Garak jsou zajati Jem'Hadary a skončí v internačním táboře 371, kde je čekají některá nenadálá shledání. A zatímco se vězni tábora 371 zoufale snaží realizovat plán útěku, k červí díře se blíží obrovská flotila dominionských válečných lodí. Vpád do Alfa kvadrantu započal.

 

Doctor Bashir, I presume?

(Doctor Bashir, I presume?)
Premiéra: 24.02.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Doctor Bashir, I presume? 

Na DS9 přilétá doktor Lewis Zimmerman - vedoucí centra holografického vývoje na základně Jupiter a autor pohotovostního zdravotnického holoprogramu. Přišel navštívit doktora Bashira. Rád by, aby mu Julian posloužil jako vzor pro jeho nové životní dílo: dlouhodobě aktivní zdravotnický hologram. Netuší však, že se mu náhodou podaří odkrýt temné tajemství z Bashirovy minulosti.

 

A simple investigation

(A simple investigation)
Premiéra: 31.03.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
A simple investigation 

Odo se ujme dámy v nesnázích - bývalé síťařky Arissy, které usilují o život dva zabijáci z Orionského syndikátu. Vyslal je Arissin bývalý šéf Draim, který velice těžce nese, když mu utíkají podřízení. Pokud má Odo Arissu ochránit, bude muset nejprve získat její důvěru - což nebude tak snadné, protože i Arissa má svá tajemství.

 

Business as usual

(Business as usual)
Premiéra: 07.04.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Business as usual 

Quark je prakticky na mizině. Naštěstí jej jej navštíví bratranec Gaila a učiní mu neodolatelnou nabídku: stát se zprostředkovatelem obchodu se zbraněmi. Quark váhá, ale nakonec nabídku přijme; vždyť bude konec konců pouze předvádět zákazníkům holografické makety, takže jeho ruce i svědomí zůstanou čisté. Quarkovi přátelé na to však mají jiný názor...

 

Ties of blood and water

(Ties of blood and water)
Premiéra: 14.04.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50712.5
Ties of blood and water 

Cardassianský disident Tekeny Ghemor přilétá na Kiřino pozvání na DS9. Kira se snaží přesvědčit Ghemora, aby na stanici založil exilovou vládu a vytvořil opozici Dukatovi. Ghemor má však pro Kiru špatnou zprávu: její návrh nemůže přijmout. Je nevyléčitelně nemocen a čeká ho nejvýš týden života.

 

Ferengi love songs

(Ferengi love songs)
Premiéra: 21.04.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Ferengi love songs 

Quark stále propadá malomyslnosti a Rom mu navrhne, aby zajel domů na Ferenginar navštívit matku. Ani návštěva rodného domu však nedá Quarkovi mnoho důvodů k dobré náladě: matka nejen že stále nosí šaty a vydělává vlastní peníze, ale navíc ještě začala randit s nagusem Zekem, hlavou ferengské ekonomiky. Je jenom otázka času, než tento vztah zneužijí Zekovi nepřátelé.

 

Soldiers of the Empire

(Soldiers of the Empire)
Premiéra: 28.04.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Soldiers of the Empire 

Generál Martok se vydává na svou první výpravu od doby, kdy unikl ze zajateckého tábora 371. Má převzít velení lodi IKS Rotarran a pátrat po ztracené IKS B'Moth, která před třemi dny uvízla někde hluboko v cardassijském teritoriu. Worf, Martokův dočasný první důstojník, si ale brzy uvědomí nečekaný problém: morálka posádky Rotarranu je žalostná a kapitánův opatrnický přístup nijak nepřispívá k jejímu zlepšení.

 

Children of time

(Children of time)
Premiéra: 05.05.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: 50814.2
Children of time 

Na Jadziin popud letí Defiant prozkoumat podivný jev, obklopující jednu z planet v Gama kvadrantu. Na planetě kupodivu existuje život: žije zde osm tisíc lidí, potomků posádky Defiantu, který zde před dvěma sty lety ztroskotal. Nebo vlastně teprve ztroskotá. Teď, když Sisko a jeho lidé znají budoucnost, vše záleží už jen na jejich volbě - a jejich svědomí.

 

Blaze of glory

(Blaze of glory)
Premiéra: 12.05.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Blaze of glory 

Makisté sice byli téměř vyhlazeni Dominionem, ale na akceschopnosti jim to neubralo: právě proti Cardassii vypustili roj raket s trikobaltovými hlavicemi. Protože Cardassie je teď fakticky dominionským protektorátem, dá se předpokládat, že Dominion na takový úder odpoví útokem proti Federaci. Sisko doufá, že se mu podaří zastavit rakety včas - a dokonce, světe div se, přesvědčí ke spolupráci svého úhlavního protivníka Eddingtona.

 

Empok Nor

(Empok Nor)
Premiéra: 19.05.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Empok Nor 

Když se na stanici porouchá neopravitelná a nereplikovatelná součástka, Sisko schválí kořistnou výpravu na opuštěnou cardassianskou stanici Empok Nor. Ukáže se ale, že stanice není tak úplně opuštěná. Runabout je zničen, technici na stanici uvíznou a nevinná výprava se zvrhne v zápas o přežití.

 

In the cards

(In the cards)
Premiéra: 09.07.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
In the cards 

Kapitán Sisko má špatnou náladu a Jake mu ji chce zlepšit dárkem: starožitnou sběratelskou baseballovou kartou. Jediný problém je v tom, že karta byla nabídnuta v dražbě a Jakeovi ji pod nosem vyfoukl neznámý sběratel. Jake se však nevzdává. Teď, když se Bajor chystá uzavřít pakt o neútočení s Dominionem, potřebuje jeho otec rozptýlení víc než kdy dřív.

 

Call to arms

(Call to arms)
Premiéra: 16.07.1997
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Call to arms 

Vojenské konvoje z Gama kvadrantu prolétají kolem DS9 stále častěji. Hvězdná flotila dojde k závěru, že je na čase odřiznout přístup do Alfa kvadrantu. Padne rozhodnutí zaminovat pásmo v okolí červí díry. Je jasné, že Dominion si to nebude chtít nechat líbit. Po měsících oboustranného vyčkávání se schyluje k otevřené válce...

 
 

"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

 


domů  |  nahoru  |   ]