Epizody a filmy Star Trek


"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

"Star Trek: Deep Space Nine", 4. řada (1995-1996)


The way of the warrior, part I.

(The way of the warrior, part I.)
Premiéra: 02.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49011.4
The way of the warrior, part I. 

Na stanici znenadání přilétá velká flotila klingonských lodí pod velením generála Martoka. Stanice je zaplavena davy nerudných a popudlivých Klingonů. Ve vzduchu visí napětí. Zdá se, že Klingoni mají něco za lubem - ale nehodlají říct co. Sisko si proto na velitelství vyžádá jako poradce nadporučíka Worfa, jediného Klingona ve Hvězdné flotile.

 

The way of the warrior, part II.

(The way of the warrior, part II.)
Premiéra: 02.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49011.4
The way of the warrior, part II. 

Klingoni pod záminkou obrany proti Dominionu provedli invazi do Cardassie. Rada Federace agresi odmítla a Klingoni proto ukončili všechny mírové dohody s Federací. Válka mezi letitými spojenci je na spadnutí. Sisko s Defiantem spěchá na pomoc členům cardassijské civilní vlády; pokud se vládní činitelé dostanou do ruky Klingonům, budou popraveni.

 

The visitor

(The visitor)
Premiéra: 09.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The visitor 

Jakeu Siskovi bylo osmnáct, když jeho otec tragicky zahynul po zásahu energetickým výbojem. Jake žil dál svůj život, přesídlil na Zemi, studoval, stárnul, pracoval, zamilovával se - a celou tu dobu nepřestával myslet na to, jak svého otce získat zpět. I kdyby to mělo stát cokoliv.

 

Hippocratic oath

(Hippocratic oath)
Premiéra: 16.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49066.5
Hippocratic oath 

O'Brien a Bashir ztroskotají na odlehlé planetě v Gama kvadrantu a jsou zajati jednotkou Jem'Hadarů. Brzy vyjde najevo, že tito Jem'Hadarové se něčím důležitým liší: uprchli z Dominionu a jsou odhodláni získat svobodu. K tomu se však nejdřív musí zbavit závislosti na droze, kterou jim podávají jejich vládci. Jejich nadějí je doktor Bashir - k Milesově velké nelibosti.

 

Indiscretion

(Indiscretion)
Premiéra: 23.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Indiscretion 

Kira se vydává pátrat po ztracené cardassianské lodi Ravinok, která zmizela před šesti lety. Na palubě tehdy bylo osmnáct Cardassianů posádky, třicet dva zajatých Bajoranů - a dva civilisté. Právě na nich má enormní zájem gul Dukat, který si vyžádal, aby ho major Kira vzala na výpravu s sebou.

 

Rejoined

(Rejoined)
Premiéra: 30.10.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49195.5
Rejoined 

Na stanici přichází skupina trillských vědců, aby zde provedla praktické zkoušky nové teorie, podle níž lze vytvořit stabilní umělou červí díru. Mezi vědci je Dr. Lenara Kahn, kterou Jadzia Dax dobře zná z dřívějších vtělení. Jejich tehdejší hostitelé byli totiž manželi. Obě ženy brzy zjistí, že jejich vzájemný vztah ani po století odloučení nestačil vychladnout. Trillské zákony však přísně zapovídají opětovné navazování vztahů po změně hostitele...

 

Starship down

(Starship down)
Premiéra: 06.11.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49263.5
Starship down 

Sisko vede v Gama kvadrantu tajné jednání s Karemmany. Dvě hlídkující jem'hadarské lodi zaženou karemmanskou loď do atmosféry nedalekého plynného obra a Sisko se s Defiantem vydává Karemmanům na pomoc. V husté atmosféře není vidět dál než na pár kilometrů - a někde tam venku číhají nelítostní nepřátelé.

 

Little green men

(Little green men)
Premiéra: 13.11.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Little green men 

Nog se chystá odcestovat na Zemi, kde má začít studovat na Akademii. Quark konečně získal vytouženou loď, kterou mu bratranec Gaila už deset let dlužil - a v náhlém záchvatu dobročinnosti navrhne, že si s Nogem a Romem (a skladem plným kontrabandu) udělají malý výlet na Zemi. Cestou dojde k nehodě; loď je katapultována do roku 1947 a ztroskotá kdesi poblíž městečka Roswell v Novém Mexiku.

 

The sword of Kahless

(The sword of Kahless)
Premiéra: 20.11.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The sword of Kahless 

Na stanici opět přichází slavný klingonský hrdina Kor. Tentokrát pátrá po legendárním Kahlessově bat'lethu, ukradeném před mnoha staletími cizinci zpoza červí díry. Worf a Jadzia mají Kora na výpravu do Gama kvadrantu doprovodit; Sisko doufá, že úspěch výpravy by mohl napravit pošramocené vztahy mezi Klingony a Federací.

 

Our man Bashir

(Our man Bashir)
Premiéra: 27.11.1995
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Our man Bashir 

Bashir si užívá každičkou volnou chvíli v simulátorovém programu, zasazeném do světa Jamese Bonda. Nešťastný doktor se právě snaží vyrovnat s tím, že se mu zvědavý Garak vetřel do jeho soukromého programu, když tu do virtuálního světa přibude skupina několika dalších problematických hostí a v simulátoru začne jít o život.

 

Homefront

(Homefront)
Premiéra: 01.01.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Homefront 

Na diplomatické konferenci v Antverpách dojde k bombovému útoku, který si vyžádá životy sedmadvaceti delegátů. Útok je vzápětí odhalen jako práce Měňavců - což znamená, že samotné srdce Federace již bylo infiltrováno dominionskými podvrženci. Sisko a Odo se na žádost admirála Leytona vydávají na Zemi, aby poskytli své cenné zkušenosti v odhalování podvrženců a boji proti nim.

 

Paradise lost

(Paradise lost)
Premiéra: 08.01.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Paradise lost 

Sabotáž Měnavců ochromí energetickou síť celé Země, což dá Siskovi a admirálu Leytonovi do ruky dostatečný argument, aby dokázali přesvědčit pacifistického presidenta Jaresh-Inyo k vyhlášení vyjímečného stavu. Životy obyvatel Země zasáhne všudypřítomná paranoia, občanské svobody jsou bezprecedentně omezeny - a Sisko začíná pochybovat o správnosti užitých postupů.

 

Crossfire

(Crossfire)
Premiéra: 29.01.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Crossfire 

Dávný Kiřin přítel Shakaar Edon - někdejší farmář a bojovník za svobodu, nynější premiér bajorské vlády - přichází na DS9, aby se zástupci Federace jednal o přistoupení Bajoru k Federaci. Odo, pověřený péčí o premiérovu bezpečnost, znepokojeně sleduje narůstající milostné jiskření mezi Kirou a Shakaarem.

 

Return to grace

(Return to grace)
Premiéra: 05.02.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Return to grace 

Kira dostane od Shakaara důležitý úkol: má navštívit cardassianskou základnu a v rámci vzájemné spolupráce předat Cardassianům materiály o Klingonech, získané bajorskou tajnou službou. Kira na setkání cestuje nákladní lodí, které velí degradovaný gul Dukat. Po příletu na místo se ukáže, že základna byla zničena Klingony; Dukat v tom vidí jedinečnou možnost, jak si získat zásluhy a vydobýt zpět své někdejší vysoké postavení.

 

Sons of Mogh

(Sons of Mogh)
Premiéra: 12.02.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49556.2
Sons of Mogh 

Na stanici přibyl Worfův bratr Kurn. Je velmi špatně naladěn a má k tomu dobrý důvod: poté, co se Worf v nedávném sporu vzepřel kancléři Gowronovi a postavil se na stranu Federace, byl Moghův rod zbaven cti a Kurn byl vyloučen z Vysoké rady. Přišel tedy svého bratra požádat, aby na něm provedl Mauk-to'Vor - rituální usmrcení válečníka, který už nemá pro co žít.

 

Bar association

(Bar association)
Premiéra: 19.02.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Bar association 

Quark je vzorný ferengský zaměstnavatel, který se svými zaměstnanci zachází zcela v souladu s ferengským pracovním právem. To znamená žádné prémie, žádné placené volno, žádné nemocenské. Rom kvůli tomu málem přijde o život. Když se pak Quark rozhodne snížit všem zaměstnancům plat, rozhořčený Rom za vydatného ponoukání Bashira a O'Briena založí odbory a vyrazí do třídního boje proti vykořisťovatelskému bratru.

 

Accession

(Accession)
Premiéra: 26.02.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Accession 

Z červí díry se vynoří tři sta let stará bajorská solární plachetnice a na její palubě je nalezen postarší Bajoran Akorem Laan, který tvrdí, že je Vyslancem. Sisko mu tuze rád svou náboženskou úlohu přenechá.
Akorem Laan však začne na Bajoru zavádět dávno překonané staré zvyklosti, které budou překážkou přistoupení Bajoru k Federaci. Sisko začíná pochybovat o správnosti svého rozhodnutí.

 

Rules of engagement

(Rules of engagement)
Premiéra: 08.04.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Rules of engagement 

Worf s Defiantem doprovázel konvoj cardassiasnských nákladních lodí, převážející humanitární pomoc na jednu z jejich kolonií. Konvoj byl přepaden Klingony a Worf v zápalu boje zničil maskovanou klingonskou loď - dopravní loď, na jejíž palubě cestovalo 441 civilistů. Klingonská říše žádá vydání Worfa, aby mohl být souzen podle klingonských zákonů.

 

Hard time

(Hard time)
Premiéra: 15.04.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Hard time 

O'Brien byl při návštěvě planety Argratha obviněn ze špionáže a strávil dvě desítky virtuálních let v neexistujícím vězení. Pro jeho rodinu a přátele uplynulo jen několik dní, zatímco Miles už prakticky zapomněl, že kdy vedl normální život.

 

Shattered mirror

(Shattered mirror)
Premiéra: 22.04.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Shattered mirror 

Siska navštíví Jennifer ze zrcadlového vesmíru, aby mu oznámila, že vzbouřencům se podařilo obsadit Terok Nor. Když se s Jennifer setká Jake, je naprosto okouzlen a ochotně se s ní vydá na návštěvu jejího světa. Právě v to Jennifer doufala: prostřednictvím Jakea chce přilákat Siska do zrcadlového vesmíru a přimět ho, aby pomohl vzbouřencům zprovoznit jejich verzi Defiantu.

 

The muse

(The muse)
Premiéra: 29.04.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The muse 

Odo se musí postarat o těhotnou Lwaxanu Troi. Ta uprchla před svým tavnianským manželem, který jí chce v duchu tavnianského pravidla ženy mají vychovávat ženy, muže mají vychovávat muži zabavit ještě nenarozeného syna.
Jake Sisko se zatím seznámí se svůdnou cizinkou jménem Onaya, která jeví poněkud nezdravý zájem o jeho literární tvorbu.

 

For the cause

(For the cause)
Premiéra: 06.05.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
For the cause 

Federace se chystá dodat Cardassianům zásilku průmyslových replikátorů, které jim mají pomoci v obnově kolonií zničených Klingony. Hrozí riziko, že se Maquis pokusí replikátorů zmocnit a využít je proti Cardassianům. Kapitán Sisko se navíc dozvídá, že jeho přítelkyně Kasidy možná s makisty spolupracuje.

 

To the death

(To the death)
Premiéra: 13.05.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49904.2
To the death 

Defiant se vrací z rutinního zásahu proti breenským pirátům a Sisko s hrůzou zjišťuje, že během jeho nepřítomnosti byla stanice zákeřně přepadena komandem jem'hadarských odpadlíků. Útočníci zničili celý jeden přistávací pylon a v nastalém zmatku ukradli celou řadu přístrojů a vybavení. Defiant se vydává po stopě a setkává se s vážně poškozenou jem'hadarskou lodí, jejíž posádka má na likvidaci svých bývalých kolegů rovněž velký zájem.

 

The quickening

(The quickening)
Premiéra: 20.05.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
The quickening 

Runabout z DS9 zachytí v Gama kvadrantu nouzové volání. Po příletu na místo se ukáže, že signál je dvě stě let starý - a že tam, kde kdysi vzkvétala rozvinutá civilizace, zbývá pár tisíc odevzdaných a se smrtí smířených jedinců, trpících uměle vytvořenou chorobou. Takový je trest za odepření poslušnosti Dominionu. Doktor Bashir se však s takovým koncem odmítá smířit.

 

Body parts

(Body parts)
Premiéra: 10.07.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: -
Body parts 

Quark se dozví, že trpí Dorekovým syndromem a že do týdne zemře. Zprvu podléhá beznaději; když se mu ale podaří prodat své ostatky za neuvěřitelnou sumu neznámému zájemci, dost mu to zlepší náladu. Brzy nato se ukáže, že diagnóza doktora Orpaxe byla chybná a Quark v žádném případě neumírá. Smlouva o prodeji ostatků ovšem zůstává v platnosti, zboží již bylo zaplaceno a kupující se nemůže dočkat, až si je převezme.

 

Broken link

(Broken link)
Premiéra: 17.07.1996
(v ČR nevysíláno)
HvD: 49962.4
Broken link 

Odo onemocní strašlivou chorobou a jedinou naději na vyléčení mu skýtají jeho lidé - Měňavci. Nezbývá než doufat, že jinak nelítostní Zakladatelé nenechají svého soukmenovce jen tak zahynout. Defiant s Odem na palubě se vydává do Gama kvadrantu.
Může však Odo počítat s pomocí Měňavců poté, co porušil jejich nejsvatější zákon a zabil jiného Měňavce?

 
 

"Star Trek" [ 1 | 2 | 3 ]  "Star Trek - Animated" [ 1 - 2 ] 
"Star Trek: The Next Generation" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Deep Space Nine" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Star Trek: Voyager" [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] 
"Enterprise" [ 1 | 2 | 3 | 4 ]  Filmy [ 1 - 6 | 7 - 11 | vše ] 

 


domů  |  nahoru  |   ]